Hakkında

19.05.2006 Gençlik ve Spor Bayramında Tolga Dinçer adlı öğrenci tarafından kurulan BAURADYO 2011 tarihine kadar okulun çeşitli birimleri tarafından yönetildi.

23.07.2011 tarinde Bahçeşehir Üniversitesi ve Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu Enver Yücel tarıfından BAURADYO Direktörlüğüne Tansu Alparslan getirildi.İlk olarak Bahçeşehir Üniversitesi İletişim sokağında yayın yapmaya başlandı şimdi ise Bahçeşehir Üniversitenin her kampüsüne,Tüm Uğur Eğitim kurumlarına ve Bahçeşehir Kolejlerine yayın verilmektedir.

56 programcı ile Vip Diplomat dergisi tarafından dünyada en fazla programcıya sahip radyo seçilen BAURADYO 2 senede 232 programcı yetiştirip;Türkiyenin önemli radyolarınada programcı ve djler yetiştirmektedir.

Ünlü programcıları bünyesinde bulunduran BAURADYO ; Sitesine (www.bauradyo.com) 2013 Şubat ayında 72.0000 tıklanma alarak,dinleyiciler tarafından ne kadar fazla dinlendiğini kanıtlamıştır.Sadece Üniversite öğrencileri değil.. Lise öğrencileri tarafındanda Bahçeşehir Üniversitesi Radyosu takip edilmektedir.

Çok önemli konukları bu zamana kadar ağırlayan BAURADYO ; Son olarak Tansu Alparslan tarafından Fas Büyük Birlik Reform Hareketi Lideri Muhammed Hamdavi ‘yi konuk etmiştir.

Kaliteli etkinliklerle  dinleyicileri ile buluşan BAURADYO son olarak Bahara Merhaba Partisinde O Ses Türkiye yarışmacılarının mükemmel performanları eşliğinde dinleyicilerine güzel bir gece yaşatmıştır.

Şuanda Bahçeşehir Üniversitenin her kampüsüne,Tüm Uğur Eğitim kurumlarına ve Bahçeşehir Kolejlerine yayın veren BAURADYO ; www.bauradyo.com ‘dan , App Store ‘dan bauradyo indirilerek ve Android telefonlardan İtune radio indirelerek dinlenebilmektedir.

BAURADYO Kaliteli müzikleriyle şuanda Üniversiteler  arasında en fazla dinlenen radyo olarak yayınına devam etmektedir.

300*1002