HAKKIMIZDA

19.05.2006 Gençlik ve Spor Bayramında Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Tolga Dinçer tarafından kurulan BAURADYO 2011 tarihine kadar okulun çeşitli birimleri tarafından yönetildi.

23.07.2011 tarinde Bahçeşehir Üniversitesi, Bahçeşehir Kolejleri ve Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu Enver Yücel tarıfından BAURADYO Direktörlüğüne Tansu Alparslan getirildikten sonra yayın akışında çeşitli değişikler yapıldı, bu değişikliklerin en önemlisi BAURADYO’nun kesintisiz müzik sloganı eşliğinde bu zamana kadar her gün 24 saat yayın yapmasıdır. Kurumları bünyesinde ilk olarak Bahçeşehir Üniversitesi İletişim sokağında yayın yapmaya başlayan radyomuz daha sonra Bahçeşehir Üniversitenin her kampüsüne, Uğur Liseleri ve Bahçeşehir Kolejlerininde bazı
kampüslerinde yayınlarına devam etmektedir. Alt yapı yayıncılarını oluşturmak için Beşiktaş Uğur Lisesi Öğrencisi Bora Aykanat ve Öğretmeni Gökay Şenel ile ortak bir çalışma yaparak Uğur Radyo kuruldu. (Uğur Radyoyu radyougur.caster.fm/ linkinden dinleyebilirsiniz.) Etiler Bahçeşehir Koleji ile ortak yürütülen RadyoBahçeşehir projemiz devam etmektedir. 2011 yılında Vip Diplomat dergisi tarafından dünyada en fazla programcıya sahip üniversite radyosu seçilen BAURADYO 7 senede 1232 programcı yetiştirip; Türkiyenin önemli radyoları ve televizyonlarına programcılar kazandırmaktadır. Ünlü programcıları bünyesinde bulunduran BAURADYO Sitesine; (www.bauradyo.com) 2013 Şubat ayında 72.0000 tıklanma alarak, dinleyiciler tarafından ne kadar fazla dinlendiğini kanıtlamıştır. Sadece Üniversite öğrencileri değil. Lise öğrencileri tarafından da Bahçeşehir Üniversitesi Radyosu takip edilmektedir. Çok önemli konukları bu zamana kadar misafir eden radyomuzun arşivine (linkinden ulaşabilirsiniz). 2015 yılında Radyo,TV ve İnternet yayıncıları derneği tarafından En İyi Üniversite Radyosu seçilen BAURADYO, 2016 yılında Müzik On Air tarafından yapılan ve halk oylaması ile seçilen En iyi Üniversite Radyosu yine BAURADYO seçilmiştir. Şuanda Bahçeşehir Üniversitenin her kampüsüne, Tüm Uğur Eğitim kurumlarına ve Bahçeşehir Kolejlerine yayın veren BAURADYO’yu www.bauradyo.com ‘dan, App Store’dan, Google Play’den ve radyo dinleme sitelerinden dinleyebilirsiniz. BAURADYO Kaliteli müzikleriyle ve çeşitli programları ile şuanda Üniversiteler arasında en fazla dinlenen radyo olarak yayın hayatına devam etmektedir.